MKD20 S01E08: The Division, Dragon’s Dogma, Fear Equation, Cities…

MKD20 продолжува да претставува нови игри кои изгледаат фантастично и кои се обидуваат да претстават нов гејмплеј и различни светови, од Division која изгледа импресивно, но може да биде досадна според првите рецензии; до Cities:Skyline-Snowfall која е претерана симулација на урбанистичко планирање. Погледнете ја осмата епизода, за сите идни премиери следете ги на Twitch во секој вторник во 21:00 часот.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии