2 коментари на “Microsoft претстави ново лого за прв пат по 25 години

  1. Добро објаснување на боите на логото во еден од коментарите:

    Blue: blue screen of death
    Red: red ring of death
    Yellow: Chinese labor
    Green: MONEY

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии