Mass Effect: Andromeda кракната, но не и верзијата со подобрените анимации

По неполни две недели од излегувањето, Mass Effect е кракната и пиратските сајтови веќе можат да се пофалат со астрономски бројки од преземања. Кракнатата верзија, меѓутоа, не ја содржи најновата, 1.05 верзија, која значително ги подобрува очите и анимациите.

Како што објаснија од DSO Gaming, најновата закрпа не само што ги провлекува најновите надополнувања, туку и нова верзија за озлогласената DRМ заштита Denuvo. Оваа нова верзија на Denuvo до сега не е кракната од никого, а е присутна и со најновите верзии на Nier: Automata, Dead Rising 4 и 2Dark.

Во деталите за најновата закрпа за Mass Effect: Andromeda не се спомнува надградбата на Denuvo, но DSO пронајде доказ за промената и тоа во главната извршна датотека, која содржи идентични трагови како кај останатите игри потковани со надградената технологија за спречување надворешни подесувања.


Напомена: IT.mk не поддржува пиратерија, нашиот предлог е ако ви се допаѓа играта, купете ја. :)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии