Македонскиот Twitter се изнасмеа на #Skopjefest11

Најновата интересна дискусија беше за Скопје Фест 11 или изборот на песна која ќе ја претстави Македонија на Евровизија. Настанот од секогаш привлекува огромно јавно внимание поради контроверзиите врзани со него, па нормално дека ги заинтересира и твитерџиите.

Благодарение на #хаштаговите, таа дискусија може да се прегледа и може да се погледне колкаво внимание всушност имаше #skopjefest11. Подолу е виџет од Twitter Search, како и дел од статистиката од разни неофицијални алатки. Забелешка: се чини дека Twitter API не прикажува повеќе од 1.500 твитови. Има повеќе #skopjefest11 твитови од тоа во рок од 4 часа. Статистиката е под виџетот.


4 коментари на “Македонскиот Twitter се изнасмеа на #Skopjefest11

  1. When you’re in uncomfortable position and have no cash to get out from that point, you would require to receive the credit loans. Just because it should help you definitely. I take consolidation loans every single year and feel great just because of this.

    1. Покрај овие горе, ги броев страните на Twitter Search, имаше 100 страни додека го пишував текстот со по 15 твита по страна, 1.500 твита… Еве ја 100-та страна. Ни на глобално популарни термини не преминува над 100 страни. http://search.twitter.com/search?max_id=421853569

      Сега проблем се ретвитовите и @ но….

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии