Magic Leap One ќе започне со испорака летово

Image courtesy of Magic Leap

Eден од можеби најтаинствените уреди, очилата за проширена реалност Magic Leap One ќе започнат со испорака ова лето.

Потврдено е дека Magic Leap One, барем Creator Edition ќе доаѓа со Nvidia Tegra X2 процесор, јави Venturebeat.

Компанијата ја објави оваа вест на Twitch стрим, фокусиран речиси во целост на девелоперите. Уредот е мобилен, но наменет е за користење дома.

За жал, остануваат куп прашања за технологијата. Главното прашање секако ќе се однесува на начинот на кој функционира уредот. Ова најмногу се однесува на екранот кој засега е нејасно како функционира. Секако прашање е и цената, која засега не e откриена.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии