Lucid Motors претстави нов седан Air

Lucid Motor е компанија која се надева дека ќе го преземе приматот од Tesla и со таа цел презентираше нов прототип на автомобил. Air може да помине 640 km помеѓу полнењата, а возилото има 1.000 коњски сили. Засега нема повеќе податоци, но новинар на Business Insider веќе се повози во возилото.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии