Лајонес Македонија е сајт на годината за 2017

Image courtesy of Sajt na godinata

Интернет страницата Lyoness.mk е прогласена за Сајт на годината за 2017. Манифестацијата Сајт на годината се одржа на 16 декември во фоајето на МОБ. Организацијата е на дигиталната маркетинг агенција „Media Solutions“, со поддршка на Министерството за култура, и Град Скопје.

Вообичаено се доделуваат награди во повеќе категории. Победникот, исто така, е избран според гласовите од интернет посетителите. Оваа година гласаа над 10.000 корисници.

Еве ги наградените:

Најдобар Сајт за 2017 година

Трето место: CRNOBELO.com
Второ место: Grouper.mk
Прво место: Lyoness Macedonia

Храна и здравје:

Трето место: coolinari.mk
Второ место: MAMA’s – Macedonian Traditional Recipes
Прво место: Gotvi.mk

Мода и Убавина:

Трето место: Reborn
Второ место: Ubavina & Zdravje
Прво место: DIVIANARTS.COM

Автомобилизам:

Трето место: AvtoPortal
Второ место: Mercedes-Benz Makedonija
Прво место: KRUG.MK

Туризам и угостителство:

Трето место: Aurora tours
Второ место: SAVANA Tourist Enterprises
Прво место: ExploringMacedonia.com

Финансиски услуги, банкарство и осигурување:

Трето место: Silk Road Bank / Силк Роуд Банка
Второ место: Винер Осигурување / Winner – Vienna Insurance Group
Прво место: credissimo.mk

IT и Електроника:

Трето место: IT.mk
Второ место: setec.mk
Прво место: Neptun

Најдобар сајт за владини/државни институции:

Трето место: krivapalanka.gov.mk
Второ место: Фонд за иновации и технолошки развој
Прво место: РСБСП

Најдобар сајт за невладини организации:

Трето место: Дајте ни Крилја
Второ место: LGBT United Tetovo
Прво место: Црвен крст на Република Македонија – Општинска организација Куманово

Образование, наука и култура:

Трето место: Makedonska Opera i Balet – Macedonian Opera and Ballet
Второ место: KupiKniga.mk
Прво место: fakulteti.mk

Е-трговија и огласи:

Трето место: Pazar3.mk
Второ место: Lyoness Macedonia
Прво место: grouper.mk

Најдобар корпоративен сајт:

Трето место: Cineplexx MK
Второ место: Ledikom Mobile Store
Прво место: vrabotuvanje.com

Најдобар мобилен сајт:

Трето место: GRID.mk
Второ место: Кarti.com.mk
Прво место: Grouper.mk

Најдобар блог:

Трето место: karas4training.com
Второ место: Literatura.mk
Прво место: Brainster

Спорт:

Трето место: Sportski.mk
Второ место: karas4training.com
Прво место: Gol.mk

Забава:

Трето место: Panika.be
Второ место: Eden na Eden
Прво место: motika.com.mk

Вести и информации:

Трето место: Biznis Katalog
Второ место: Телевизија 24
Прво место: fakulteti.mk

За најдобра апликација е избрана Grouper, пред МојВоздух и НЛБ Клик Македонија.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии