Култниот филм Reservoir Dogs е прераскажан преку 15 Twitter профили

Петнаесет Twitter профили и 1.125 твитови беа потребни за култниот филм на Квентин Тарантино, Reservoir Dogs (или Касапски Кучиња на македонски), да биде одигран целосно на Twitter.

Репликите од филмот се твитани од последната кон првата за да може правилно да се читаат, а целото сценарио може да го прочитате на профилот ReservorDogs_. Филмот е еден од првите филмови на Квентин Тарантино, и еден од филмовите кои го прославија како режисер и сценарист кој има свој уникатен стил. Покрај г. Тарантино во филмот се појавуваат и Харви Кител, Тим Рот, Мајкл Медсе и Стив Бушеми.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии