Куче-пајак победи на YouTube во 2014-та година

Пајак-кучиња, вознемирување на девојка по улиците на Њујорк и потполни странци кои се бакнуваат за првпат… се дел од видеата кои ја одбележаа 2014 година на YouTube. Се разбира целокупното претсавување на најдобрите лански YouTube видеа не би било комплено без традиционалното враќање во изминатаата година.

[youtube]zKx2B8WCQuw[/youtube]

Најгледаните 10 видеа во 2014 имаат стотици милиони прегледи, а нивните креатори, над 21 милион YouTube претплатници. Покрај кучето пајак, на листата се Nike Football:Winner Stays рекламата, FIRST KISS, The Voice IT и тестот за превиткување на iPhone 6 Plus. Dark Horse на Кети Пери, Bailando на Енрике Иглесијас и Can’t Remember to Forget You на Шакира и Ријана се најпопуларни песни на YouTube за 2014.

[youtube]YoB8t0B4jx4[/youtube]

[youtube]3XviR7esUvo[/youtube]

[youtube]IpbDHxCV29A[/youtube]

[youtube]TpaQYSd75Ak[/youtube]

[youtube]znK652H6yQM[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии