Концепт мотор од Honda – еден од најинтересните уреди на CES 2017

Саемот на технологија и електроника CES имаше куп интересни презентации на уреди и хардвер. Новиот концепт на Honda за мотор кој му помага на возачот да оддржува рамнотежа е само една од поинтересните презентации… Моторот може и да го следи сопственикот додека се движи пеш, па дури и да се паркира.

Технологијата која се користи за балансирање на моторот не е базирана на жироскоп за исправање, туку се темели на Uni-cub. Засега, нема официјална најава за првите модели на Honda мотори кои ќе го користат асистентот, но се очекува во блиска иднина Honda да го направи овој избор.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии