Конечно, ова е најкул автономниот автомобил

Ок, можеби и не е, ама сепак Dolorean! Возилото кое се здоби со култен статус благодарение на „Враќање во иднината“ е најверојатно најкул возило со автономно управување. Возилото е изработено од Dynamic Design Lab на Универзитетот Станфорд. Секако она што го гледаме не е преимресивна технологија, ама Dolorean!

Ако по некое чудо не сте го изгледале филмот досега, викендов е одличен период да го направите тоа.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии