#Комкаст S01E21: Во живо од виртуелната реалност

Што може да се направи со виртуелната реалност? Дарко и Митко во најновиот #Комкаст го тестираат Samsung Gear VR и дискутираат за што може да се користи виртуелната реалност (освен очигледно за порно). Комкаст е видео подкаст за интернет, друштвени мрежи и дигитален маркетинг и во оваа епизода може да чуете за Facebook Livestream и новите емотикони, Abrakadabra и хрватскиот електричен автомобил Rimec, и за Dronefest, еден од првите регионални фестивали за беспилотни летала.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии