#Комкаст S01E19: Дали би гледале стрим во живо додека одите на улица?

Дарко Булдиоски од New Media MK и Mитко Цабевски од u:Plug продолжија да дискутираат за сите интернет трендови во нивниот видео подкаст #Комкаст. Темите се видео стримови во живо на Facebook и другите апликации кои стануваат сѐ поголем хит денес, за Snapchat и нивните уредувани приказни, и дали воопшто некој ќе застане на сред улица за да гледа видео стрим во живо?

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии