#комкаст 105 – за SEO со Бранко Илишев

По подолга пауза имаме ново издание на #комкаст. Овојпат гостин на Дарко Булдиоски му е Бранко Илишев, ко-основач на SmartClick. Како што може да заклучите и од насловот на видеото фокус на емисијата е SEO, а може а слушнете и да се запознаете со:

  • развој на кариера во SEO
  • потребите на глобалните пазари и специјализација
  • профили на SEO експерти
  • Core Web Vitals
  • Локалната SEO сцена

За повеќе информации и секако за #прегледвопеток посетете ја веб-страницата на Комуникации.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии