Кои се најпопуларните изведби на Toss A Coin?

Телевизиската серија The Witcher нè остави да посакуваме многу работи. И покрај одредени несовршености, серијата сепак успеа да се истакне како огромен успех и да покаже дека, во пост Game of Thrones ерата, луѓето копнеат по добра fantasy приказна. А, и по добра песна! Претпоставуваме дека доколку ја имате одгледано сезоната, една песна постојано ви е хит на денот и тврдоглаво одбива да излезе од вашата глава.  Да, зборуваме за Toss A Coin.


Оригиналната изведба на Toss a Coin (Можни се одредени спојлери)

Иако апсолутно немаме ништо лошо со оригиналната изведба, на YouTube излегоа еден куп изведби кои феноменално кокетираат со други музички жанрови.


Метал


Уште една одлична метал изведба!


Акустична, руска верзија


Фолк и рок кога ќе се фатат рака-под-рака


руски хор во фолк изведба


Synthwave


Со целосен фокус на танцување


За будење на вашата ретро жичка


За заспивање


(Без коментар)

Играта е стигна и до ултра популарната VR игра Beat Saber!

A, со одреден мод, можете да ја сместите Toss a Coin и во The Witcher играта!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии