Кои моќи би ги имале популарните сервиси кога би биле суперхерои?

Кои супермоќи би му ги имал на Google? Можеби премногу моќи за да може да ги искористи, вели илустраторот на College Humor, Калдвел Танер, кој објави интересни цртежи на популарни сајтови претставени како суперхерои.

Сите „суперхерои“ си имаат свој непријател или конкурент, пример Аmazon го има Creiglist, Reddit го има StumbleUpon, а Google+ го има Facebook кому му пречи да биде споредуван со Google+ и сака да биде оставен на мир. Интересно, Facebook e претставен како млад екцентричен милијардер со контроверзни ставови околу приватноста.

1 коментар на “Кои моќи би ги имале популарните сервиси кога би биле суперхерои?

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии