Kако креативно да се справите со стариот хардвер

Имате еден куп нефункционален и бескорисен хардвер, бујна имагинација и вишок време? Да? Тогаш време е да ја активирате вашата уметничка душа, да ја разбудите вашата креативност и да направите нешто кул, корисно и супер забавно.

Вашите хардверски уметнички дела не само што ќе донесат нов дух во вашата соба/канцеларија, туку ќе послужат и како одлично практично решение за проблемот со е-отпад кој беше тема на конференцијата е-Општество 2011.

Лустер од дискети, часовник од копчиња од тастатура, скулптура од глувчиња, уметничка инсталација од дискови…? Еве малку инспирација:

5 коментари на “Kако креативно да се справите со стариот хардвер

  1. Имам дома еден расипан хард, па ми можел некако да го искористам.
    А некоја идеа со графичка карта што би можел да креирам ? :D

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии