Едно ограничено издание на PS5 има дизајн со 20 кг злато и цена од 1.5 милиони евра

Мартин Јованчевски

во гејминг

Во време кога повеќето ниту имаат PS5 ниту злато, еден среќник ќе може да си се поднови со PS5 оклопен со 20 килограми чисто злато.

Се работи за Golden Rock ограничено издание каде стандардниот PS5 се одликува со исклучително импозантен, но и скап дизајн. Декорациите се осмислени со 20 килограми чисто злато, а целосната цена ќе биде неверојатни 1,500,000 евра. Независно од вашето мислење за тоа дали се работи за ултимативен гејминг луксуз или ненормално расфрлање со пари, мора да се сложите дека конзолата, а и гејмпадите, кои, патем, се од квалитетна крокодилска кожа, се крајно импресивни.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии