Како и колку се дружевте со вашиот PS4 во 2019 година?

2019 година беше феноменална година за PS4, со бројни игри кои се бореа да го окупираат вниманието на гејмерите.  PlayStation 2019 Wrap-Up е интересна веб страна преку која точно можете да се запознаете со вашите гејминг навики во 2019 година.

Она што треба да направите е да ја посетите  US или EU страната, во зависност од тоа во кој регион ви е направен акаунтот, и да се логирате со вашите податоци.

За неколку секунди, страната ќе прикаже интересен извештај за вашето дружење со конзолата на PlayStation, податоци како колку часа сте играле игри, кои игри сте ги играле највеќе, колку трофеи сте добиле и еден куп други работи.

По навлегување во PlayStation 2019 Wrap-Up, погрижете сте да дојдете дојдете до крајот на страната затоа што таму ве чекаат корисни награди, како PS4 динамична тема и пакет од ексклузивни аватари. За да го добиете подарокот, кликнете на Redeem your prizes.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии