#ИТН S02E16: Неколку причини зошто треба да посетите coworking простор

Coworking, или заеднички работен простор, е тренд во Македонија со пет инкубатори кои нудат простор за изнајмување, и еден бесплатен настан Funky CoWorking Friday чија цел е да го претстави новиот концепт на работа на македонските професионалци. Токму Eмир Слезовиќ, ко-организатор на Funky Friday, ни е гостин во #ИТН. Целата епизода е посветена на coworking, зошто е тренд, што се случува во Европа и соседните земји, и зошто coworking просториите се важни за локалната заедница.

#ИТН e подкаст за технологија на IT.mk и Радио МОФ, воден од уредникот на IT.mk, Виктор Дано, и маркетинг менаџерката Викторија Николовска; продуциран од Були од Радио МОФ. Сите епизоди може да ги најдете тука.

1 коментар на “#ИТН S02E16: Неколку причини зошто треба да посетите coworking простор

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии