#ИТН S02E12: Зборуваме за гејминг и е-спорт со GG.mk

#ИТН e подкаст за информатика, технологија и наука, и во 12-тата емисија за гејминг и е-спорт. Заедно со емисијата за игри GG.mk им го славиме јубилејот од над 100.000 прегледи на Twitch, и отвараме неколку теми поврзани со видеоигрите. Зборуваме зошто е важно да се таргетираат гејмерите, за спонзорите, за македонската гејминг заедница, за е-спортот и зошто треба да се поддржи со закон, за девојките гејмери и за идните планови. #ИТН e подкаст на IT.mk и Радио МОФ, воден од уредникот на IT.mk, Виктор Дано, стартап ентузијаст и маркетинг менаџер, Викторија Николовска, и продуциран од Були од Радио МОФ. Сите епизоди може да ги најдете тука.

ITN Podcast S02E12 by Radio Mof on Mixcloud

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии