ИТ настан: Зошто го основав Solaborate?

Solaborate ја знаеме како друштвена мрежа за професионалци која ja работат македонски програмери. Но, зад нејзе стои основачот Лабинот Битучи кој помогна да се соберат над 1 милион долари за мрежата од бизнис ангели во Лос Анџелес. Но, зошто Лос Анѓелес, а не Силициумската долина или некое друго место? Токму тоа е темата на г. Битучи на следниот Weekly Dose of Acceleration, организиран од NewMan’s Business Accelerator.

„Ако верувате дека има простор за вашата идеја, нешто што може да го направите подобро, тогаш фокусирајте се на тоа. Не ја слушајте бучавата околу вас. Посветете се. Изградите прототип и ставите го на пазарот. Погледнете како заедницата ќе реагира на вашиот продукт“, вели г. Битучи.

3 коментари на “ИТ настан: Зошто го основав Solaborate?

  1. Спамери невидени. На ФБ, Linkedin, секаде. Маркетинг тим 0. Башка газдата дава само неплатен одмор, вработените му работат и преку викенд и празници.

  2. Добра идеја, одлично изработен проект, одличен технички тим, али проектот нема да успее заради политиката на газдата и слабиот маркетинг.
    Поточно маркетинг нула. Неможе на толку скап проект маркетингот да биде правен од практиканти без искуство, кои ги ангажират на 3 месеци, и цело време ги менуват. Само праќат спам пораки.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии