ИТ настан: Започнува натпреварoт за најдобра хорор фотографија Sinister Days

Дојде време на хорор приказни и застрашувачки фотографии од кои ќе имате ноќни мори. Време кога треба да ја покажете вашата креативност на една навистина фасцинантна тема. Започнува Sinister Days, второ издание на натпреварот за фотографија организиран од Revoshot, поточно од фотографите Јане Наумоски и Ерина Богоева.

Минатогодишниот натпревар помина одлично, со фантастични фотографии и дела од 38 автори, кои може да ги разгледате тука. Некои можеби и не беа толку страшни, некои беа навистина забавно и добро изработени, некои можеби треба да ги погледнете само еднаш и да ве извадат од памет.

Oрганизаторите ги повикуваат сите фотографи кои сакаат да учествуваат во натпреварот за најдобра хорор фотографија да ги испратат своите фотографии до 31.10 на овој линк. Потоа организаторите, Јанe и Ерина заедно со Гоце Велески ќе ги оценат и ќе ги наградат најдобрите. Првата награда ќе биде торба за фотоапарат, втората ќе биде сет од ND Cookin P филтри, а третата ќе биде креативна врвка за фотоапарат. Плус, ќе има уште неколку мали изненадувања за победниците.

Oва се некои дела од минатата година:

Dimitar-Cunga-Brain-calibration-660x439

Bobi-Kuzmanoski-The-Demon-Hunter-660x396

Ana-Angelevska-7-660x880

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии