ИТ настан: Вклучи се во дискусијата на Google I/O Extended во Скопје

На 28-ми и 29-ти мај се одржува големата конференција на Google, I/O 2015, на која ќе се претстават куп новости, од новиот Android, и паметни часовници со Android Wear, до модуларните телефони од Project Ara, Google Glass, до Android Home во соработка со Nest…

На конференцијата се може да се случи, но едно е сигурно. Најдобротото место за следење на I/O ќе бидат канцелариите на македонскиот стартап G6, каде е закажан Google I/O Extended Skopje. На настанот се поканети си фанови на Google и Android, девелопери, дизајнери, гикови… сите ентузијасти што сакаат да дискустираат за новостите што ќе бидат претставени на I/O. Организатори на настанот се Никола Трајковски и Марко Палоски, заедно до поддршка на македонската Google Developers Group заедница, Android Македонија, G6 и други.

Повеќе за настанот на Facebook, a резервација на бесплатните влезници може да направите на EventBride.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии