ИТ настан: Се планира македонски DotА 2 шампионат, пријавите за првиот турнир се во тек

#Episode 1 ќе биде првиот турнир во DotA 2 со кој се наговестува DotA шампионат, кој е заеднички организиран од гејминг центарот RELIC и Dota2.Mk кои велат, за GG.mk, дека сакаат да организираат 4 турнири годишно и на крај да го прогласат најдобриот тим во лигата. На првиот турнир можат да се пријават 32 учесници, чие учество ќе биде додадено во наградниот фонд кој во моментот изнесува 18.000 денари + 25 отсто од билетите. Рокот за пријавување е 20-ти јануари, а турнирот започнува на 22-ри јануари, финалето е на 15-ти февруари 2015-та.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии