ИТ настан: Oбјавени се хорор приказните и страшните фотографии кои се натпреваруваат на Sinister Days

Mожеби Hallooween заврши, но Sinister Days, натпреварот за македонските креативци да направат свое хорор дело, се уште ги очекува победниците. Дечките од Revoshot, поточно фотографите Јане Наумоски и Ерина Богоева кои го организираат предизвикот, ги објавија сите пријавени дела. Има 38 автoри кои претставија еден куп креативни хорор идеи – има мистериозни приказни, страшни поеми и морничави фотографии, кои се натпреваруваат не толку за симболичните награди, колку за шанса да го покажат својот застрашувачки талент.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии