ИТ Настан: Нов JavaSkop на 30 март, побрзајте со регистрација!

Дејан Соколоски

во ИТ.МК

Добри вести за сите девелопери кои со нетрпение го очекуваат секое издание на JavaSkop! Од настанот не делат едвај неколку дена и многу скоро ќе може да ги слушате говорите на еминентните експерти во своите области. Настанот започна да се одржува како JavaDay, а од пред 4 години се „ребрендира“ во JavaSkop. Ако не сте слушнале досега, JavaSkop е еднодневна конференција наменета пред сѐ за Java заедницата. Настанот е организиран од Java User Group Macedonia (JUGMK).  JavaSkop како JavaDay се одржува уште од 2010. Минатата година настанот го посетија над 500 посетители.

Листата на говорници и темите кои ќе бидат опфатени повторно се импресивни. Од тестови на апликации во  „тест контејнери“ до Kotlin, Boilerplate, Open JDK 11 и куп други актуелни и интересни теми кои може да ги погледнете на агендата за настанот. На истата страница може да ја пронајдете и листата на говорници.

Како и минатата година, така и оваа настанот се одржува во Cineplexx во Хала 5 и Хала 6.

Разбирливо, поради ограниченоста на капацитетот потребно е сите заинтересирани посетители да го најават своето присуство. Регистрациите за настанот се веќе отворени и доколку сакате да присуствувате, задолжително е да се пријавите на EventBrite. Настанот е бесплатен и од отворен карактер, а сите предавања/говори ќе бидат на англиски јазик.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии