ИТ настан: Како да направите складиште од обичен диск на Beer & Code #16

Како што е редот, секој втор четврток, се одржува Beer & Code, овојпат во шеснаесето издание. Гостин ќе биде Златко Трајчески кој ќе зборува како од обичен хард-диск да направите стабилно и брзо складиште, со користење на неколку различни системи за фајлови, SSD, брза мрежа и многу, многу хард-дискови.

Настанот, организиран од хрватско-македонскиот стартап Fridgecheck и мрежата за професионалци TopTal, има за цел да ги здружи сите локални програмери, хардверџии, стартап ентузијасти и било кој друг што е заинтересиран за ИТ. Започнува во 20:00 часот во Road House Скопје. Поканети се сите.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии