ИТ настан: Instagram изложба за помош на Јана Грковска и самохрана мајка

За десетина дена е најавена нова средба и изложба на македонската инстаграм заедница. Изложбата повторно ќе биде организирана во кафе-галеријата Concept 37, а ќе се одржи на 5 декември. Изложбата наречена „Инстаграмџии“ освен можност за презентација на фотографиите, има и хуман карактер. Како и претходните вакви изложби и овојпат средствата од продажбата на фотографиите ќе бидат донирани за малата Јана Грковска и ќе биде одговорено на апелот за помош на една самохрана мајка.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии