ИТ настан: Хакерите од регионот ќе се соберат на НСНД во Струга

НСНД (Ништо нема да се случи или оригинално Nista se nece dogoditi) е настан кој по третпат ќе ги собере хакерите и технолошките ентузијасти од регионот во Струга за викендот на 8 и 9 јуни.

За тие што не се запознаени, НСНД не е класична конференција со однапред одредена програма, туку целата програма се дефинира на лице-место откако сите ќе се претстават и ќе понудат теми на кои би можеле да зборуваат. Главна цел на НСНД настаните е да се запознаат луѓето од регионалните хаклаби и да ги споделат своите искуства, а забавата е загарантирана.

Собирот ќе се одржи во хотелот Галеб кој се наоѓа одма до Охридското Езеро, а сите заинтересирани пожелно е да се пријават на мејлинг листата на Слободен Софвер Македонија.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии