ИТ настан: Дознај како да стартуваш бизнис на Startup Weekend Академија

Се ближи Startup Wеekend Skopje, кој е еден од поголемите стартап случувања, бидејќи таму, на настанот на 20-ти ноември, ќе видиме колку всушност стартап заедницата и менторите го пренеле своето знаење и колку се добри идеите на младите претприемачи.

Но, пред да започне дво-дневниот маратон на креирање стартап од нула, Startup Weekend организира бесплатни предавања околу креирање на бизнис плановите. Стартап Викенд Академија: Од идеја до успешен бизнис е курс објавен преку новата едукативна платформа Brainster, и е наменет за сите претприемачи и стартап ентузијасти кои сакаат да научат како да започнат свој бизнис. Во предавањето ќе бидат вклучени и локални експерти кои работат со стартапи и кои ги знаат предизвиците, и кои ги знаат триковите како да победите на Startup Weekend во ноември.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии