ИТ настан: Bо Битола на Game Jam и натпревар во 3Д моделирање

Gaus институтот и МАГДА (Македонска асоцијација за развој на видеоигри) ги покануваат сите заинтересирани да им се приклучат на проектот HIVE, чија цел е да подучат како од игра може да се креира бизнс. Настанот е закажан за 13 и 14-ти ноември, петок, во Факултетот за информатички и комуникациски технологии (ФИКТ) во Битола. Поканети се сите програмери, дизајнери и гејминг ентузијасти да учествуваат на mini Game Jam каде ќе се креират игри, и на натпревар за 3Д моделирање на тема „Разубај ја Битола“. Повеќе информации ќе најдете на Facebook.

1 коментар на “ИТ настан: Bо Битола на Game Jam и натпревар во 3Д моделирање

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии