Спонзориран текст

IT.mk unboxing: Samsung Galaxy S10+

Спонзорирано од Samsung Македонија

во feature, Unboxing, Рецензии, Хардвер

Пред неколку дена ја имавме можноста да го тестираме новиот Samsung Galaxy S10+. И да, дефинитивно ги оправда очекувањата!

Телефонот кој што го имавме доаѓаше со следните карактеристики:

  • Боја: Prism Black
  • Големина на екран: 6,4″
  • Резолуција на екран: 3.040 x 1.440 (Quad HD+)
  • Меморија: 128 GB
  • RAM: 8GB
  • Оперативен систем: Android 9.0
  • Батерија: 4100 mAh
  • Камера: Предна камера – 10МP Selfie, 8MP RGB Depth; Задна камера – 12MP Wide-angle, 16MP Ultra Wide, 12MP Telephoto

Покрај камера тестот кој е на самиот крај на видеото, подолу може да ги видите сликите направени со овој уред. Иако читав дека S10+ доаѓа со одлична камера, бев изненадена од тоа колку всушност добри слики може да направите со овој телефон. Instagram профилот ќе ви биде благодарен. 🙂

Не би должела повеќе со пишување, ве оставaм да го погледнете видеото.

1 коментар на “IT.mk unboxing: Samsung Galaxy S10+

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии