ИТ форум: Galaxy S4 vs HTC One vs Xperia Z vs iPhone 5

Кој телефон е најдобар, и кој телефон би го одбрале? Последните „flagship” телефони се слични во цената, имаат моќни перформанси, имаат одлични оперативни систени и преубав дизајн, но секагаш има нешто што ве влече повеќе кон еден од нив, нешто што го прави телефонот како да е направен за вас? Според анкетата на форумот на IT.com.mk, се чини дека HTC One е еден од најпосакуваните телефони во моментот, пред се поради уникатниот дизајн.

„И мене најмногу ме превлекува HTC One со дизајнот. За мој вкус е најличниот телефон на планетава. Квалитетот на изработка е есктра (конечно Iphone не е сам). Galaxy S4 е повеке чаламски, но со најдобри перформанси од сите и одлична камера (исто и како S3), а пак Xperia Z има исто добра камера, водоотпорен е и го прави интересен за кога ќе одам на Закинтос на скуба :D.“, вели Dejan_str.

вклучи се во дискусијата на IT.com.mk. Се што треба за да оставиш коментар и да бидеш дел од ИТ заедницата, е да се зачлениш.

3 коментари на “ИТ форум: Galaxy S4 vs HTC One vs Xperia Z vs iPhone 5

    1. Но, можеш да искоментираш според дизајнот, оперативниот систем Android vs iOS, што ти се тебе допоаѓа и што тражиш од телефон :)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии