IT.com.mk во соработка со Light Bulb Productions ви прикажува…

„Клик“ на Алфа телевизија ќе може да го следите секојa петок сабота во 18:00 часот. Емисијата може да се следи и на веб преку zulu.mk (зависно од конекцијата).

Подолу е кратко видео за како изгледа „Клик“.

10 коментари на “IT.com.mk во соработка со Light Bulb Productions ви прикажува…

 1. интересни се анимациите и ефектите водителот се соживува со нив како да е вистински ликот од видео играта кој поминува покрај него :D ,ваква емисија фалеше кај нас ,ова е подобро и од Ентер

 2. Браво браво добро сработено.

  Но сепак можело и подобро, да ја подобрите содржината со некое ревју а не само со од интернет што ќе прочитате. Во врска со ефектите, супер се сработени, екстра реални. Само што некако многу натрупани ми се. Не мора на секој исечок да има ефект. Нека дојди тоа како изненадување на некои 2-3 исечоци.

 3. Јако, јако изгледа. Анимации, графика, водителство – ЕКСТРА!!! Само мала примедба до она за Acer :) – Не се изговара (чита) Ацер, туку Ејс'р (ок, точната дикција на Google Translate :D ) – ако се работи за тоа мислам :)
  [не за нешто друго, едни од поомилените гаџети ми се нивните xD ]. Како и да е – супер ќе биде емисијата и конечно да излеземе од онаа монотоност каде сите емисии до сега од ваков тип беа со статични водители. Мислам, барем ова е вистинското.

 4. Секоја чест. Конечно добра македонска ТВ продукција.

  Добри реални специјални ефекти меѓутоа на моменти го одвлекуваат вниманието од информациите.

 5. Одлично!
  Водителот има одличен, радиофониски глас. Малку само да повнимава на дикцијата (понекое скопско нагласоче), и ќе биде топ!
  И ефектите се забавни.

  Факт е дека клипот ме задржа цело време, го изгледав до крај.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии