ИТ анкета: Дали сте задоволни од вашиот интернет провајдер?

Брзината и квалитетот на услугата е често дискутирана тама на форумот на IT.com.mk. Таму пак најголемата грижа покрај брзината е и дозволените гигабајти. На пакети со лимит од 10 или 15 гига дури се гледа како на нешто трагично.

„Според мое мислење вреди ADSL било од Т-Home или One заради стабилноста и брзината, но ако си download freak и сакаш да симнуваш филмови, игри, музика и се што ќе ти падни на ум, тогаш лимитот на ADSL пакетите е мал споредено со кабловски интернет со преку 50 GB лимит и задоволителна стабилнос и брзина. Ако ти е доволно тој трансфер што го имаат adsl пакетите тогаш вреди да приклучиш ADSL.“ вели AlexM на форумот на најновата актуелна тема за интернет провајдерите

…дискусијата за „Дали да приклучам Т-home интернет?“ продолжува на форумот. Ако имате искуство или сугестија слободно споделете ги на форум или подолу во коментарите.

8 коментари на “ИТ анкета: Дали сте задоволни од вашиот интернет провајдер?

 1. Ne mi se veruva deka vo Makedonija ushte ima limit na mesechen traffic. Toa e najglupoto neshto shto moze da se ponudi na pazarot. Nikade niz EU nemam sretnato takvo neshto i ne mi e jasno kako nikoj ne se buni za toa i site se zadovolno so paketchinja od 5GB ili slichno.

  1. Кај нас друже ќе има неограничен кога низ цела Европа ќе го има оној законон за брзината на интернетот што го има мислам во Финска :)

 2. Оне се исплати многу повеќе него т-мобиле зошто за 600 ден. добивам 20ГБ и 6mbps и не плаќам опрема a во т-мобиле имаш 15 Гб и мора да си го платиш модемот кој ке ти цркне за 1-2 години…

  1. Јас го користам пакетот веќе година ипол и брзината е 10mbps константно. А тоа што кај некои не чини брзината, може да е проблем местото на живеење, избраниот пакет ( пр. WADSL ), а многу често и спретноста со компјутери на корисникот ;)

   Само се надоврзав на статијата како задоволен корисник на провајдер… немора да ме тепате :)

 3. "ако си download freak и сакаш да симнуваш … тогаш лимитот на ADSL пакетите е мал"

  DuoExtreme пакетот на One нуди 1TB traffic и нема намалување на брзината после 10, 20, 50GB, како што прават кабелциве…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии