iPad и Samsung Galaxy меѓу победниците на европските EISA наградии

Меѓу најдобрите од мобилните уреди се најдоа и Bayerdynamic T 50 p слушалки со ретро дизајн за „одлично Hi Fi ускуство“.

Од навигационите уреди тука е Garmin Nüvi 3790t, GPS уред со гласовен водич и 3Д мапи.

Европскиот паметен телефон, според EISA, Samsung Galaxy S GT-I900 кој е базиран на Android OS и e „скапоцениот камен во круната“ за корисниците за кои телефонот е мини-компјутер кој им нуди забава и комуникација.

Како нај-друштвен телефон одбран е Samsung Wave GT-S8500 кој работи на BADA оперативниот систем. Има 5 MP камера за 720p видео и LED блиц.

A за европски мобилен телефон е прогласен Sony Ericsson Xperia X10 mini кој е „мал мобилен телефон со стил. Но и покрај тоа нуди одлични перформанси со голем избор на опции како GPS, Wi-Fi, 3G и 5MP камера со блиц.“

Покрај мобилни награди EISA наградува и најдобри аудио и видео домашни театри, електроника за во автомобил, фото и видео апарати и „зелени“ уреди. Сите награди ќе ги најдете на официјалниот сајт.

(via Gadgjetarija)

1 коментар на “iPad и Samsung Galaxy меѓу победниците на европските EISA наградии

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии