iOS и натаму гo „расипува“ iPhone пo сервисирањето

Дејан Соколоски

во Софтвер

Apple има сериозна намера да ги оневозможи сервисерите да ги поправаат нивните уреди. Компанијата преку софтверска надградба ги „расипува“ сервисираните телефони. По надградбата iOS 11.3 тач екранот на дел од сервисираните телефони престана да функционира, вели Motherboard.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии