Internet Explorer 9 ќе има заштита против следење

„Денес, корисниците споделуваат информации со повеќе веб сајтови од тие што ги гледаат во полето за адреси во нивниот прелистувач. Ова е својствено за дизајн на вебот и е едноставно како што вебот работи, и има потенцијално несакани последици. Како што корисниците го посетуваат сајтот, многу други сајтови примаат информација за нивната активноста (повеќе ќе прочитате тука).“, вели Microsoft во блог пост.


Get Microsoft Silverlight

2 коментари на “Internet Explorer 9 ќе има заштита против следење

  1. дали ке го користат и клиентите на ХР или само ке може да го користат оние со оперативен систем windows7 и vista, интернет експлорерот 9??

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии