Instagram за Android е подобра апликација од таа зa iOS, вели основачот

Koрисниците на Android наскоро ќе ја добијат најпопуларната апликација за споделување на фотографии која до сега беше ексклузивна само за уредите на Аpple.

Ко-основачот на Instagram Кевин Систром најави на SXSW дека Android верзијата се тестира во приватна бета и ќе биде објавена „многу бргу“.

„На некој начин, подобра е од нашата iOS апликација. Неверојатно е.“

Минатата година Instagram беше прогласена за апликација на годината од Apple. Симната преку 27 милиони пати, популарната апликација овозможува споделување фотографии со пријателите преку друштвени мрежи и има вградени филтри кои додаваат на шармот на фотографијата кои ја прават да изгледа поинтересно.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии