Илон Маск: Сонувам за подобра иднина

Дејан Соколоски

во feature, Вести

Желбата за подобра иднина е главната мотивацијата на Илон Маск. „Правам сè што можам за идината да биде што е можно подобра. Да ме инспирира она што најверојатно ќе се случи и да му се радувам на следниот ден“, вели г. Маск. Ова е принципот и за Tesla и за Space X.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии