Игри од GDC и рецензии на A Way Out, Sea of Thieves и Ni No Kuni II

Одлични вести за сите љубители на гејмингот, оваа епизода на GG.MK беше во целост посветена на видеоигрите. Гораст, Данко и Бобо зборуваа за нивните впечатоци за игрите претставени на GDC. Имаше и рецензија на најверојатно една од најинтересните мултиплеер игри во периодов, Sea of Thieves. Фановите можат да ги погледаат и: Super Meat Boy Forever , Afterparty, Children of Morta, A Way Out, Golem, Guacamelee 2 и Ni no Kuni II.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии