iFixit го расклопи новиот 13-инчен MacBook Pro

Apple ги претстави новите MacBook Pro компјутери. Неколку дена покасно iFixit веќе расклопува еден од уредите, за жал за новите компјутери со TouchBar ќе треба да почекаме, но сега е достапен 13-инчниот MacBook Pro со функциските копчиња.

Еве дел од хардверот кој iFixit го „откри“ во уредот, а за повеќе погледнeте го видеото.

  • 13.3” LED IPS “Retina” дисплеј 2560 × 1600 резолуција и (227 dpi)
  • 2.0 GHz “Skylake” двојадрен Intel Core i5 процесор
  • 8 GB 1866 MHz LPDDR3 onboard RAM
  • 256 GB, 512 GB или 1 TB PCIe SSD
  • Две Thunderbolt 3 (USB-C) порти, дисплеј порта, USB 3.1 и Thunderbolt

За жал специјалните штрафови, лепакот за прицврстување на батеријата, и рамот кој е на плочата, специфичниот SSD, прави целиот уред да биде тежок за поправка и доби оценка 2 од 10.

 

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии