Хуманитарна акција на Dell во Македонија

Претставникот на Dell за Македонија, ИТД Дистрибуција, започнува со хуманитарна кампања. Од денес, па се до 25 декември за секој купен Inspiron, XPS, Alienware лаптоп, компанијата ќе одвојува средства за набавка на новогодишни пакетчиња за деца од ранлива категорија. Станува збор за предновогодишна акција под наслов „Биди Dell од хуман проект!“.

Лаптопите на Dell и онака веќе се едни од поквалитетните што може да ги пронајдете во продавниците. Dell XPS 13 веќе неколку години е прогласуван за еден од најдобрите лаптопи. Овој пат со секој купен лаптоп ќе му помогнете на Дедо Мраз да дојде во повеќе домови.

1 коментар на “Хуманитарна акција на Dell во Македонија

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии