Хрватски филм инспириран од Blade Runner собира средства на Kickstarter

Slice of Life е хрватски филм инспириран од научната фантaстика од осумдесетите, култниот Blade Runner на Ридли Скот. За довршување на филмот на студиото Julius Film му се потребни 25.000 долари кои ќе се обиде да ги собере на Kickstarter.

Julius Film е основан од Дино Јулиус и Лика Хрговиќ. Во фимот нема компјутерски генерирани ефекти. За креирање на сцените се користат макети, слики и проекции, јави Netokracija.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии