Хакерите активисти Anonymous ќе креираат друштвена мрежа

Револтирани што Google го банираше Your Anon News профилот на нивната + мрежа поради нарушување на Условите за користење, хакерската група Anonymous најави дека ќе креираат друштвена мрежа каде нема да се толерира „банирањето и цензурата“.

Во својот Tumblr пост Anonymous ја најави AnonPlus мрежата која е во изработка.

„Би сакал да напоменам дека овој проект е за СИТЕ луѓе не само за anonymous, оваа идеја е само почетна идеја и го зема името anon само поради анонимноста на друштвената мрежа.“, се вели на сајтот на кој има и форум за програмерите каде се дискутира дизајнот и креирањето на мрежата.

(via Wired)

1 коментар на “Хакерите активисти Anonymous ќе креираат друштвена мрежа

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии