Хакери стартуваа Android на iPhone

Програмерите го изведоа ова на постар 2G модел на iPhone но велат дека не треба да има проблем да се направи и на поновите 3G верзии на телефонот.

„Не е баш супер продукциски квалитет, би рекол дека е алфа квалитет, но се си работи.“ вели Дејвид Ванг од iPhone Dev тимот.

Повеќе детали заедно со кодот ќе најдете на Linux on the iPhone блогот.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии