Графиката во GTA 5 е фасцинантна, и можеби поубава од реалниот живот

Не баш некое големо изненадување дека видео игрите се повеќе наликуваат на реалноста, но доколку го погледате видеото oд Grand Theft Auto V, креирано од Despicable Channel, нема да останете рамнодушни. Деталите на кои е обранато внимание кога е креирана играта прават барем графички играта да биде вистинско ремек дело. Постојана промена на облаците, ветер кои ги ниша крошните на дрвјата или каблите на бандерите и лисја кои ги носи ветерот. Зајдисонце и самрак, неверојатно дизјнирани океани и реки, одличен избор на музика и агли од кои е снимано видеото. Без уште непотребни зборови, погледнете го прекрасното видео:

[youtube]imIkmHCo8Lw[/youtube]

1 коментар на “Графиката во GTA 5 е фасцинантна, и можеби поубава од реалниот живот

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии