Градење т.н. Marketplace со Никола Јодановски од UpShift – #комкаст 98

Нова и интересна тема во новиот на комкаст 98. Гостин на Дарко во оваа епизода на #комкаст му е Никола Јордановски коосновач на UpShift, платформа/пазар на која се нудат работа и работници. Покрај претставувањето на UpShift која можеби и не е премногу позната, или препознатлива кај нас во поткастот се зборува и за развој на нови пазари, раст на платформа, бизнис аналитика и слично.

Покрај #комкаст 98 прегледајте го i прегледот во петок на Komunikacii.net!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии