Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати

Google веќе неколку денови полека го стартува новиот дизајн на YouTube, а од денес веќе истиот им е на располагање на сите корисници. Во овој нов дизајн, кој е доста голема промена, YouTube во фокусот на својата страница ги става каналите на кои сте претплатени.

Покрај поедноставувањето на дизајнот, YouTube го има променето и плеерот на видеа и скоро целиот распоред на елементите додека се гледа видео, како и лентата со видеа на плејлистите. Од десната страна на видеото се наоѓа сличната содржина стоа што го гледате, додека од левата страна можете да ги видите и другите прикачувања од корисникот.

Исто така, ново во YouTube е претплатувањето на цела категорија од канали, односно со еден клик можете да се претплатите на било која категорија од канали (пример: музика) и да добивате известување кога е објавено ново видео.

3 коментари на “Google го редизајнираше YouTube, сега има повеќе канали и претплати

  1. Samo shto ima mnogu bagovi, primer kaj mene opcijata show comment (koga ima povekje komentari ili komentarot e oznacen kako spam), se poklopuva so drugite opcii, isto taka kopceto za ton se poklopuva so tajmerot na videoto a i cesto go nema kopceto za ton pa morama da idam mute za da se pojavi, t.e da kliknam na nego

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии